Vstupné:

Theatrum mundi Kuks prohlídka doporučená od 10 let (nevhodné pro diváky se sníženou pohyblivostí): 150 Kč

Expozice Braunova socha loutkou děti do 3 let zdarma, nad 3 roky: 60 Kč

Adresa:

Comoedien-Haus Kuks,
544 43 Kuks 51

#novebaroko
  /  #novebaroko

#novebaroko je multižánrové umění, které se inspiruje v baroku a posouvá jeho odkaz do současnosti. Výsledné dílo je nové, atraktivní, hravé, plné emocí a zkrátka jedinečné. Je to fúze minulosti a současnosti, starého a nového, vysokého a nízkého, vážného a komického, akademického a lidového…

Braunova socha loutkou

Stálá expozice BRAUNOVA SOCHA LOUTKOU v Kuksu představuje soubor unikátních vyřezávaných marionet Jiřího Nachlingera, inspirovaných barokními sochami M. B. Brauna

Theatrum Kuks

Festival THEATRUM KUKS již po dvacet let každý srpen rozehrává pestrou paletu divadelních představení, koncertů, tanečních vystoupení, loutkoher a různých dalších druhů umění po celém Kuksu. Jeho cílem je navázat na tradici tohoto místa coby uměleckého centra, jakým bylo za dob hraběte Šporka, a ukázat, že baroko není mrtvé ani pro moderního diváka.

Muzeum

Muzeum založené na počest barokního rytce Michaela Heinricha Rentze, který do svých grafik zvěčnil tehdejší podobu Kuksu a okolí, poukazuje na jedinečnost tiskařských technik v 17. a 18. století. V bývalém Lázeňském domě si můžete prohlédnout původní knihy, grafické listy i ilustrace dvorního mědirytce hraběte Šporka.

Geisslers Hofcomoedianten

Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten pracuje s barokními formami a tvoří na základě jejich estetiky, duch jejich představení je ale zcela moderní a divácky přívětivý. Již po šestnáct let nabízí převážně komediální, lehce experimentální a trochu excentrickou show. Domovskou scénou Geisslerů je pražská Vila Štvanice, potkat je ale můžete i na různých festivalech a (nejen) barokních akcích po celém Česku i v zahraničí.